Filosofie naší MŠ

Mateřskou školu charakterizuje prostředí pohody, důvěry a přátelství.
Neupřednostňujeme jednostranně rozum dítěte, ale rozvojem jeho citových, sociálních a volních vazeb zajišťujeme pocit svobody a bezpečí.
Snažíme se probouzet v dětech touhu po poznávání lidových tradic života na vesnici. Při výukových programech využíváme naši krásnou okolní přírodu – lesy, louky, rybníky – kde děti získávají většinu poznatků.

Naším cílem je, aby se mateřská škola stala pro děti místem plným kamarádů a místem, kam budou chodit rády.
Adaptace na nové prostředí probíhá postupně ve spolupráci s rodiči. Jde nám především o klidné, přirozené a citlivé jednání, kdy děti nejsou neúměrně přetěžovány a stresovány. Základem je vstřícná a empatická komunikace.
Každý samostatný pokus dítěte je podporován a chválen. Záleží nám na vzájemné toleranci, ohleduplnosti a spolehlivosti.
Vyvažujeme volnost a osobní svobodu dítěte s nezbytnou mírou omezení, vyplývající z nutnosti dodržovat v naší mateřské škole potřebný řád.
Snažíme se o vytvoření takového prostředí, aby se u nás cítili děti i dospělí dobře, bezpečně a spokojeně.