Charakteristika MŠ

Mateřská škola Všeradice je jednotřídní, pavilónového typu. Okolí tvoří pole, rodinné domy se zahradami a budova obecního úřadu. V blízkosti se nenachází žádná rušná komunikace, proto je zde klid a bezpečno.
Okolo mateřské školy se rozkládá školní zahrada, jejíž herní prvky vyhovují všem požadavkům bezpečnostních a hygienických norem a dětem umožňují dostatek rozmanité pohybové aktivity.
V budově je třída, herna, šatna pro děti a zaměstnance, sociální zařízení, místnost pro úklidové prostředky, ředitelna, kuchyň a její příslušné sklady, šatna a sociální zařízení pro kuchařku, kotelna na plynové vytápění.
Třída i herna je vybavena dostatečným množstvím podnětných hraček. Prostory školky jsou barevně vymalovány a doplněny výrobky dětí. Nábytek je nový, vyrobený ze zdravotně nezávadného materiálu, splňující současný trend vybavení interiéru mateřské školy, dětské hrací koutky jsou také vybaveny novým dětským nábytkem.
Stravování zajišťuje školní jídelna. Běžnou součástí výchovného působení se stala pestrá nabídka zeleniny, ovoce a dalších prvků zdravé výživy.