Informace pro rodiče 2023/2024

29.08.2023 09:40

Organizace Mateřské školy Všeradice – informace pro rodiče

1. Provoz MŠ Všeradice je od 6,30 do 16,00 hodin. Děti se přijímají do MŠ od 6,30 do 8,30 hodin. Pokud se rodiče domluví s učitelkou, lze dítě přivádět dle potřeby rodiny. Děti, které mají povinné předškolní vzdělávání se přijímají do 8.00 hodin.

2. Rodiče nebo jejich zástupce předá dítě učitelce ve třídě nebo u vchodu do mateřské školy.

Doprovázejí osoba dítěte se bude pohybovat v prostorách MŠ jen po dobu nezbytně nutnou.

3. Dítě vyzvedávají rodiče nebo jimi pověřené osoby. Písemné pověření je uloženo ve třídě, kterou dítě navštěvuje. Bez toho učitelka nikomu

dítě nepředá.

4. Do MŠ patří dítě pouze zdravé. Učitelky mají právo nepřijmout dítě se známkami nemoci v zájmu ostatních dětí, viz. „Podmínky provozu MŠ Všeradice po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření“.

5. Pokud se v rodině vyskytne infekční onemocnění, rodiče jsou povinni toto neprodleně ohlásit v MŠ.

6. Rodiče jsou povinni oznámit všechny změny v osobních datech dítěte, změny telefonních čísel, změnu zdravotní pojišťovny a e-mailové adresy.

7. Rodiče jsou povinni oznámit v MŠ předem známou nepřítomnost dítěte. Pokud není předem známá, musí tak učinit co nejdříve.

8. Rodiče jsou povinni zaplatit včas stravné. Částka za stravné: dopoledne - Kč 41,00.

celý den - Kč 52,00.

9. Rodiče jsou povinni zaplatit včas úplatu za předškolní vzdělávání, viz. Úplata za předškolní vzdělávání v MŠ Všeradice.

10. Rodiče mají právo být dostatečně a včas informováni o dění v MŠ a mohou se ho i aktivně zúčastnit.

12. Rodiče mají právo na konzultaci s učitelkou nebo ředitelkou (po předchozí domluvě).

13. Ředitelka školy může ukončit docházku dítěte do MŠ po písemném upozornění zástupce dítěte tehdy:

- když dítě nedochází do MŠ jeden měsíc bez omluvy

- když zástupce dítěte narušuje opakovaně provoz MŠ a jednání s ním je bezúspěšné

- když ředitelka školy přihlédne k sociální a výchovné situaci rodiny a zájmům dítěte

- když je to vhodné na základě vyjádření odborníků

Toto neplatí pro děti, které mají povinné předškolní vzdělávání.

14. Učitelka odpovídá za dítě od doby převzetí od rodiče do doby převzetí dítěte rodiči nebo jejich zástupci.

Ve Všeradicích dne 1. 9. 2023

Hana Hanzlíková